Czy Lublinowi grozi bankructwo? Gdzie są pieniądze mieszkańców?

27 września 2018 jakubkulesza

Czy Lublinowi grozi bankructwo? Gdzie są pieniądze mieszkańców?

Przedstawiciele Komitetu Wyborczego Wyborców Kukiz, Wolność, Lubelscy Patrioci i Ruchy Miejskie wskazują na brak pieniędzy w budżecie miasta. W efekcie, część z uchwalonych w tym roku remontów nie zostanie zrealizowancyh.

Jakub Kulesza kandydat na Prezydenta Miasta Lublin zwrócił sie zapytaniem do władz miasta o wyjaśnienie powagi problemów finansowych miasta.

— „Mieszkańcy są zaniepokojeni liczbą niezrealizowanych zadań uchwalonych w budżecie na 2018 r.. Brak realizacji remontów dróg i chodników związane jest z trudnościami finansowymi miasta co rodzi obawy o płynność finansową Lublina. Lublinianie mają prawo wiedzieć czy miastu grozi bankructwo i co stało się z ich pieniędzmi, które płacą w podatkach.”

Zaniepokojenie ze strony mieszkańców wyraził też Ryszard Milewski – wieloletni przewodniczący Zarządu Dzielnicy Śródmieście i kandydat na radnego Miasta Lublin.

— „Nasze zaniepokojenie budzi nie rozpoczęcie wielu obiecanych inwestycji i remontów, które zostały zapisane w Budżecie Miasta na rok 2018. Mimo, że do końca roku budżetowego pozostały tylko 3 miesiące, Zarząd Dróg i Mostów nie ma już środków na wykonanie wielu zadań. Zatem zapisy przedstawione m.in. w rozdziale ‘60016 – Drogi publiczne gminne’ Uchwały Budżetowej pozostają tylko na papierze oraz w sferze oczekiwań i marzeń mieszkańców”.

Ryszard Milewski przedstawił listę zabudżetowanych, ale niezrealizowanych zadań w dzielnicy Śrdómieście i Wieniawa.

— „Przykładowo w Dzielnicy Śródmieście nie będzie obiecanego remontu ulic Niecałej, Górnej oraz chodnika przy ul. Farbiarskiej, a w Dzielnicy Wieniawa nie odbędą się remonty ul. Junoszy i ul. Bema. Takiej sytuacji nie było od wielu lat, a wskazuje ona na ewidentne błędy przy planowaniu budżetu za co winę ponosi również Komisja Budżetowo-Ekonomiczna Rady Miasta minionej kadencji. Czy nie chodziło tu przypadkiem o to, by przed wyborami jak najwięcej naobiecywać wyborcom nie martwiąc się tym, czy owe obietnice uda się później zrealizować?” — powiedział Milewski.[1]

Jakub Kulesza nawiązał też do obietnic wyborczych Prezydenta Krzysztofa Żuka.

— „Prezydent Krzysztof Żuk obiecał w kampanii szereg nowych, kosztownych inwestycji. Jak chce je zrealizować, skoro brakuje pieniędzy nawet na juz zabudżetowane zadania? To pytanie zadają mi mieszkańcy Lublina każdego dnia.” — zakończył Kulesza.

[1] https://bip.lublin.eu/gfx/bip/userfiles/_public/import/rada-miasta-lublin-vii-kaden/sesje-rady-miasta-lublin/budzet-miasta-lublin/budzet-miasta-lublin-na-2018/budzet_miasta_lublin_na_2018_rok.pdf