Niższe podatki od nieruchomości

4 października 2018 jakubkulesza

Niższe podatki od nieruchomości

Niższe podatki od nieruchomości to kolejny pomysł przedstawicieli KWW KUKIZ, WOLNOŚĆ, LUBELSCY PATRIOCI i RUCHY MIEJSKIE.

  • Przedstawiciele KWW chcą wprowadzić 36-miesięczne zwolnienie od podatku od nieruchomości dla nowych przedsiębiorców
  • Kandydatka na radną Kinga Stefańska (okręg V, miejsce 1) proponuje obniżkę podatków od budynków mieszkalnych
  • Kandydaci do Rady Miasta Lublin chcą wprowadzić 36-miesięczny okres całkowitego zwolnienia od podatku od nieruchomości od chwili założenia działalności gospodarczej

 

Przedstawiciele Komitetu Wyborczego Wyborców Kukiz, Wolność, Lubelscy Patrioci i Ruchy Miejskie zwrócili uwagę, że Lublin ma najwyższe podatki od nieruchomości, pomimo tego, że Lubelszczyzna jest jednym z najbiedniejszym regionów w kraju.

— „To skandal! Jak mamy zatrzymywać młodych ludzi w Lublinie skoro stawki podatków od nieruchomości są tak wysokie – takie same jak w Warszawie – a zarobki dużo niższe? Dla porównania w Rzeszowie podatek od budynków mieszkalnych jest niższy o 12%.” – mówiła Kinga Stefańska kandytaka do rady miasta z okręgu V.

Receptą na niższe podatki od nieruchomości ma być wprowadzenie zwolnienia dla  nowych przedsiębiorców. Ma ona obowiązywać przez pierwsze 36 miesięcy od zarejestrowania działalności w Lublinie. KWW chce również niższych stawek dla budynków mieszkalnych.

— „Doświadczenia innych gmin pokazują, że warto zwalniać z podatku od nieruchomości. Września dzięki temu przedsięwzięciu przyciągnęła zagranicznego inwestora – koncern Volkswagena” – argumentowała Stefańska.

Kandydatka na Radną przedstawiła również pozostałe zalety obniżenia podatku od nieruchomości. Oprócz przyciągnięcia nowych inwestorów mają wzrosnąć udziały w innych podatkach. Przedstawiciele Komitetu nie wykluczają także udzielania dalszych zwolnień i ulg podatkowych dla przedsiębiorców.

—„Nowi przedsiębiorcy w Lublinie to nowe miejsca pracy. Dzięki temu wzrosną wpływy z podatku PIT. Ponadto wzrosną też wpływy z podatku od samych przedsiębiorców. Liczymy na to, że po 36 miesiącach funkcjonowania nowe firmy wypracują swoją strategię, zdobędą klientów i inwestycja zacznie się zwracać. Niższe środki utrzymania lokalu mogą przełożyć się na wyższe płace dla pracowników, czy tańszy towar dla klientów” – przekonywała Stefańska.

Według Komitetu Kukiz, Wolność, Lubelscy Patrioci i Ruchy Miejskie – Lublin musi stać się miastem, które w szczególny sposób otacza przedsiębiorców. Piękne krajobrazy nie przyciągną nowych inwestorów, a zwolnienia podatkowe mogą. Ulgi dla przedsiębiorców na start to także dobra praca i dobra płaca.