Jednorazowa ulga na wykup mieszkania komunalnego

9 października 2018 jakubkulesza

Jednorazowa ulga na wykup mieszkania komunalnego

Przedstawiciele komitetu chcą aby mieszkańcy odzyskali samodzielność, mając szansę na wykup mieszkania komunalnego. Kandydat na prezydenta miasta Jakub Kulesza zaproponował jednorazową ulgę dla lokatorów na wykup mieszkań komunalnych nawet do 80% w zależności od czasu zamieszkania.

Jednorazowa ulga będzie wynosić 20% plus 2% za każdy rok zamieszkania – maksymalnie 80%. Wykup mieszkania po tak atrakcyjnych cenach będzie możliwy tylko w roku wprowadzenia ulgi. Dla lokatorów mieszkających w lokalu przez 5 lat będzie to oznaczało 30% ulgę, przez 10 lat będzie to 40%, przy 20 latach będzie to już 60%, natomiast dla mieszkańców z 30-letnim stażem bedzie to aż 80% ulgi na wykup mieszkania.

— „Moi kontrakandydaci obiecują budowanie kolejnych mieszkań komunalnych. Ja uważam, że prywatni właściciele lepiej zarządzają swoim majątkiem niż urzędnicy. Miasto powinno sprzedawać mieszkania z dużą ulgą, by powstające wspólnoty mogły same decydować, jakie remonty wykonają w swojej nieruchomości, i jak szybko to zrobią. To zapobiegnie takim katastrofom jak zawalenie się kamienicy komunalnej przy ul. Lubartowskiej 45. Mieszkańcy mieszkań komunalnych bardzo często nie płacą czynszu i stanowią podwójny koszt dla miasta. Wprowadzenie ulgi nie tylko pozwoli usamodzielnić się lokatorom, ale zapewni też miastu bardzo wysokie wpływy.” — powiedział Jakub Kulesza.

Kandydat na Prezydenta Miasta Lublin Jakub Kulesza podkreślił, że ulga ma obowiązywać tylko jeden rok, od uchwalenia, tak aby zachęcić mieszkańców do jak najszybszego wykupu.

— „Polityka społeczna powinna opierać się na zasadach aby jak najszybciej doprowadzić do usamodzielnienia się osób, które znajdują się w trudnej sytuacji materialnej.” — zakończył Kulesza.